Wybory Samorządowe - 2014

Dziś mamy: piątek
- 31 października 2014 roku

304 dzień roku, 44 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:25
Zachód słońca: 16:21

Imieniny obchodzą: Alfons, Alfonsyna, Antoni, Antonina, August, Augusta, Godzimir, Godzisz, Lucylla, Łukasz, Saturnin, Saturnina, Urban, Wolfgang

Burmistrz Miasta
mgr inż. Marek Fryźlewicz

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 55
Waga płaczu i przeciąganie radiowozu

Po raz czwarty policjanci z Nowego Targu i Zakopanego oraz funkcjonariusze Straży Granicznej rywalizowali w Zawodach Wytrzymałościowo-Siłowych Służb Mundurowych. Zmagali się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Konkurencji było sporo: wyciskanie sztangi zarówno 100, jak i 50 kg, podciąganie się na drążku, robienie przysiadów ze sztangą o wadze 90 kg, wykonywanie ugięć na poręczach oraz brzuszków w czasie minuty.

Były i inne ciekawie brzmiące zmagania, jak choćby: spacer dzielnicowego z dwoma obciążeniami po 56 kg, martwy ciąg z 120 kg czy waga płaczu z 18,5 km. Najbardziej spektakularnie zaprezentowało się jednak ciągnięcie radiowozu o masie aż 2450 kg!

- Zawody te mają być zachętą do uprawiania sportu i rywalizacji oraz sprawdzeniem umiejętności biorących w nich udział funkcjonariuszy - mówi nad komisarz Zbigniew Domalik, zastępca komendanta powiatowego policji w Nowym Targu. Dodaje, że ich pomysłodawcami są sami policjanci.

Organizatorem tegorocznej edycji był Sławomir Chłopek z KPP w Nowym Targu, a współorganizatorami: Studio Ruchu Herkules, Związki Zawodowe Policjantów przy KPP w Nowym Targu, firma AMINOSTAR, burmistrz Nowego Targu i Termy Podhalańskie z Bańskiej Niżnej. Nagrody zawodnikom wręczyła Miss Podhala 2009 Natalia Mizera.

Wyniki:

1. Rafał Skrobot - Policja Nowy Targ, 2. Stanisław Gąsienica-Samek - Policja Nowy Targ, 3. Maciej Dutkiewicz - Policja Nowy Targ, 4. Dawid Rapta - Policja Zakopane, 5. Sławomir Chłopek - Policja Nowy Targ, 6. Wojciech Mróz - Straż Graniczna Łysa Polana.

(BES)

Print Informacja z dnia 14-07-2009, była czytana 1689 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200