RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 1 października 2016 roku

275 dzień roku, 39 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:39
Zachód słońca: 18:19

Imieniny obchodzą: Benigna, Cieszysław, Dan, Danisz, Danuta, Igor, Jan, Remigiusz

Międzynarodowy Dzień Muzyki
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

Aktualnie stronę ogląda osób: 107
Waga płaczu i przeciąganie radiowozu

Po raz czwarty policjanci z Nowego Targu i Zakopanego oraz funkcjonariusze Straży Granicznej rywalizowali w Zawodach Wytrzymałościowo-Siłowych Służb Mundurowych. Zmagali się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Konkurencji było sporo: wyciskanie sztangi zarówno 100, jak i 50 kg, podciąganie się na drążku, robienie przysiadów ze sztangą o wadze 90 kg, wykonywanie ugięć na poręczach oraz brzuszków w czasie minuty.

Były i inne ciekawie brzmiące zmagania, jak choćby: spacer dzielnicowego z dwoma obciążeniami po 56 kg, martwy ciąg z 120 kg czy waga płaczu z 18,5 km. Najbardziej spektakularnie zaprezentowało się jednak ciągnięcie radiowozu o masie aż 2450 kg!

- Zawody te mają być zachętą do uprawiania sportu i rywalizacji oraz sprawdzeniem umiejętności biorących w nich udział funkcjonariuszy - mówi nad komisarz Zbigniew Domalik, zastępca komendanta powiatowego policji w Nowym Targu. Dodaje, że ich pomysłodawcami są sami policjanci.

Organizatorem tegorocznej edycji był Sławomir Chłopek z KPP w Nowym Targu, a współorganizatorami: Studio Ruchu Herkules, Związki Zawodowe Policjantów przy KPP w Nowym Targu, firma AMINOSTAR, burmistrz Nowego Targu i Termy Podhalańskie z Bańskiej Niżnej. Nagrody zawodnikom wręczyła Miss Podhala 2009 Natalia Mizera.

Wyniki:

1. Rafał Skrobot - Policja Nowy Targ, 2. Stanisław Gąsienica-Samek - Policja Nowy Targ, 3. Maciej Dutkiewicz - Policja Nowy Targ, 4. Dawid Rapta - Policja Zakopane, 5. Sławomir Chłopek - Policja Nowy Targ, 6. Wojciech Mróz - Straż Graniczna Łysa Polana.

(BES)

Print Informacja z dnia 14-07-2009, była czytana 1920 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200